LUCIE CHROUST

Zdravím, jsem Lucie!
Fotím lifestyle a produktové fotografie, které posouvají váš byznys dál.

Jsem ráda, že jste tady! Znamená to totiž, že:

víte, jak je vizuální dojem v marketingu důležitý, a chcete pro svou značku to nejlepší.

hledáte zkušeného fotografa, který jen nemačká spoušť, ale o fotkách strategicky přemýšlí.

A přesně to vám můžu nabídnout!

Focení pro mě není jen o tom vytvořit perfektně vypadající vizuální obsah. Jde mi o to, aby vám opravdu přinesl výsledky. Díky zkušenostem z marketingu vím, jak mají fotky s rozdílným účelem a pro různé platformy vypadat. Proto ještě před tím, než vůbec poprvé zmáčknu spoušť, vše do detailu promýšlím.

Vystudovala jsem inženýra z ekonomie a mezinárodních vztahů. Původně mě to táhlo k diplomacii, brzo mi ale došlo, že trávit čas na meetincích a oficiálních večírcích není nic pro mě. Cítila jsem, že dobrodružství mě čeká tam venku.

Během studia jsem vyrazila do Indie, Brazílie nebo na stáž do afrického Toga. Taková dobrodružství jsem si chtěla živě pamatovat, a tak jsem je začala zachycovat na půjčenou techniku.

Po škole moje kroky vedly do marketingu, protože díky němu bych mohla dál cestovat jako digitální nomád. Čím dál víc jsem ale fotila a začaly přibývat i nabídky zakázek. Moje vize digitálního nomádství se tak změnila v něco ještě lepšího. Focení mě totiž naplňuje mnohem víc.

Na cestách jsem i teď

Spolupracuji s mezinárodními značkami, jako je Plzeňský prazdroj, Toyota nebo Lexus, ale taky malými lokálními firmami a start-upy. Spoustu projektů fotím v terénu, jsem proto zvyklá cestovat a celý den trávit s foťákem venku. Baví mě pracovat s měnícími se venkovními podmínkami, kdy se člověk musí rychle rozhodnout, přizpůsobit aktuálnímu počasí a pracovat se světlem.

Stejně tak si ale užívám focení ve studiu, kde můžu ještě více popustit uzdu fantazii. Sama si totiž vytvořím přesně takové podmínky, jaké pro daný kreativní koncept potřebuju. Na vše mám dost času a vyhraju si i s těmi nejmenšími detaily.

Nejvíc ale miluju, když můžu zkombinovat cestování a focení. Proto jsem začala nabízet nafocení produktů v jedinečných fotogenických destinacích – na plážích, v malebných horských vesničkách, s výhledem na palmové háje nebo zasněžené vrcholky hor.

Dám život i velkým nápadům

Mám kolem sebe řadu zkušených profesionálů, se kterými ráda sestavím celý produkční tým. Postarám se o to, aby každý odvedl co nejlepší práci.

Vytvoříme něco společně?

Napište mi, co děláte vy a jak si představujete ideální fotky pro váš byznys.